Vláda zakázala dalších 7 kanabinoidů

Dne 12. června 2024 vláda České republiky oznámila nový zákaz několika látek, které byly součástí naší nabídky. Tento krok byl přijat bez širokého mediálního povšimnutí, což vedlo k tomu, že mnoho našich dodavatelů nebylo o této změně vůbec informováno. Tato změna, která proběhla bez většího mediálního povšimnutí, má výrazný dopad na náš sortiment a provoz.

Nově zakázané látky

Na seznam zakázaných látek byly přidány následující deriváty HHC a THCP:

  • HHCP
  • HHCH
  • HHCB
  • HHC-C8
  • THCH
  • THCB
  • THC-C8 (THC-JD)

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek uvedl, že nově zařazené látky musí být co nejdříve zařazeny na seznam návykových látek, aby se zabránilo jejich šíření a opakování případů předávkování, zejména mezi dětmi a mladistvými.

Naše reakce na nový zákaz

Podobně jako v březnu, kdy byly zakázány látky HHC, HHC-O a THCP, i tentokrát nám vláda dala velmi krátký čas na to, abychom se zbavili veškerých zásob těchto nově zakázaných látek. Máme pouhých 16 dní na to, abychom vyprodali veškeré produkty obsahující tyto látky, nebo budeme čelit právním důsledkům.

Z tohoto důvodu jsme nuceni všechny produkty obsahující HHC-P a další nově zakázané látky okamžitě zlevnit až o 80%. Tento krok nám umožní minimalizovat ztráty a zároveň vám nabídne poslední možnost k jejich nákupu za velmi výhodné ceny.

Tento zákaz nás zasáhl tvrdě a rychle. Naše zásoby těchto látek jsou sice relativně malé, ale i tak se naše ztráty počítají ve statisících korun. Bohužel, vzhledem k těmto neustálým a rychlým legislativním změnám jsme se rozhodli, že firma OstraVape s.r.o. pro zatím přestane nabízet produkty obsahující psychoaktivní kanabinoidy.

Budoucnost "trávového" byznysu

Přestože na trhu stále existují deriváty jako CBG9, THCF1 nebo TH4C, které nejsou zakázány a mohou se volně prodávat, my momentálně nebudeme pokračovat v jejich prodeji. Ztráty způsobené těmito zákazy jsou pro nás příliš vysoké.

Navíc, i když se diskutuje o zavedení tzv. psychomodulačního zákona, který by umožnil prodej těchto látek za přísných podmínek od 1. ledna 2025, v současné době neplánujeme otevření specializovaných provozoven. Tento zákon zahrnuje náročné podmínky, jako je placená licence za 200 000 Kč ročně a omezení přístupu do prodejen osobám mladším 18 let.

Závěrečné doporučení

Pokud máte zásoby těchto nově zakázaných látek, důrazně doporučujeme, abyste je do konce měsíce zlikvidovali. Po tomto termínu bude držení i prodej těchto látek trestné. Jakýkoli nalezený produkt, byť jen v malém množství, může vést k právním důsledkům.

Děkujeme za vaši podporu

Děkujeme vám za vaši podporu a pochopení během těchto změn. Naše rozhodnutí ukončit prodej psychoaktivních kanabinoidů nebylo snadné, ale věříme, že je to nejlepší krok pro naši společnost a naše zákazníky. Pokud se v budoucnu rozhodneme nakoupit tyto produkty na sklad, tak jen v omezeném množství. Doufáme, že naše další nabídka produktů vám přinese stejnou radost a spokojenost jako doposud.

 

S pozdravem

OstraVape.cz

Používáme ověření věku Adulto