HHC-O: Kontroverzní kamarád

V posledních letech se svět kanabinoidů rozrostl o nové přírůstky, mezi které patří i skupina acetylovaných kanabinoidů. Tyto látky přinášejí nové možnosti a výzvy, jak pro vědeckou komunitu, tak pro uživatele. V centru naší pozornosti dnes bude kontroverzní HHC-O, jeden z nejznámějších v této kategorii. Kontroverze kolem tohoto kanabinoidu vychazí do značné míry ze sporné studie z University of Portland.

 

Jaké studie?

"Vapování kanabinoidních acetátů vede k tvorbě ketenů"

- Katedra chemie, Portland State University, Portland, ORČeho se v této studii lidé obávají?

Potenciální produkce ketenových plynů při vaporizaci acetylovaných kanabinoidů.Čím je to způsobeno?

Studie na první pohled vypadá děsivě. Ukazuje, že při vapování acetylovaných kanabinodů vzniká ketenový plyn.

Pravdou je, že ve skutečnosti to nemusí být tak úplně pravda. S touto studií bylo velké množství problémů, kterými se budeme zabývat, přičemž hlavní z nich byly absurdně vysoké teploty, které použili při testování. Teplotní rozsah byl mezi 700F a 1000F. Kromě toho studie používala hadičky, které nebyly dimenzovány na více než 600F.Jak jsou tyto obavy opodstatněné?

Pokud znáte všechna fakta a rozhodnete se, že se vám do vapování acetylovaných kanabinoidů moc nechce, je to naprosto v pořádku. Pravdou zůstává, že ketenový plyn tam opravdu byl detekován, a i když byla metodika chybná, nestojí to za to riziko. Jak jsme již psali dříve v článku o bepečnosti, pokud chcete záruku bezpečnosti, bude lepší se těmto novým kanabinoidům vyhnout obecně, ale těm acetylovaným především.

Prodejci často rádi uvádějí, že proces výroby HHC (tedy hydrogenace) je podobný výrobě margarínu. Zde se tedy sluší uvést, že proces výroby HHCO (tedy acetace) je zase podobný přeměně morfinu na diacetylmorfin, tedy výrobě heroinu. To už tak sexy nezní, že?

 

Jaké chyby studie měla?

Laboratoř ilustrační foto

  • Nerealisticky vysoká teplota odpařování (700-1000F)
  • Použité potrubí bylo dimenzováno pouze na 600F
  • Použití bavlněné spirálky
  • Produkt od dodavatele, který u svých produktů neuváděl COA (laboratorní analýzu)
  • Vzorek se nedestiloval
  • Žádná dokumentace o tom, jak byl vzorek vyroben
  • Použití cartridge na 10 Wattů
  • Sloučenina detekující plyn může také reagovat s acetanhydridem, který se používá k syntéze THCO, což znamená, že pokud by byl vzorek špatně syntetizován, je pravděpodobné že test vyjde falešně pozitivní
  • Testování vzorku až po experimentu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co to znamená o bezpečnostním profilu acetylovaných kanabinoidů?

Nic. Jasně, nepříjemná odpověď, ale to, že tento experiment neprokázal produkci ketenu neznamená, že acetáty jsou bezpečné.

Přestože acetylované kanabinoidy spousta lidí užívá (více o zkušenostech se lze dočíst na redditu), není nic špatného na tom si říct „nestojí to za to“. To je naprosto rozumný postoj. OstraVape acetylované kanabinoidy nenabízí. Stále existuje dostatačné množství neacetylovaných kanabinoidů, které svůj účel splní.

 

 

 

Používáme ověření věku Adulto